Wpisy

 • czwartek, 26 lipca 2012
  • Gry Bejeweled

   Czy są gry Bejeweled? Z pewnością gatunek jest dość dobrze znany w świecie miłośników gier online, szczególnie tych nieco starszych. Podobnie jak w innych kategoriach istnieją gry lepsze i gorsze, jednak czasami i tutaj trafiamy na prawdziwe perełki. Sama gra polega na szeregowaniu różnych obrazków w linie układające się pionowo bądź poziomo.

   Zadaniem gracza jest układanie identycznych obrazków przynajmniej po trzy identyczne w jednej linii. Zazwyczaj taka akcja kończy się usunięciem danego rzędu i wsypaniem się w jego miejsce następnych, losowo wybranych obrazków. Bejeweled wzięło swoją nazwę od jednej z najpopularniejszych gier tego typu, w której zadanie polegało na szeregowaniu różnych cennych kryształów - rubinów, szmaragdów, diamentów - stąd nawiązanie do biżuterii.

   Ostatnio w sieci zaczęły pojawiać się bardzo ciekawe wariacje tych gier które zostały rozbudowane dodatkowo o fabułę. W jednej z nich wcielamy się w postać kapitana pirackiego okrętu i wyruszamy na podbój mórz i oceanów. Oczywiście nie byłoby zabawy gdyby nie pojedynki które w tym przypadku przyjęły bardzo szczegółową formę. Układając w jednym rzędzie trzy miecze zaatakujemy przeciwnika, gdy ułożymy trzy flakony z lekami odzyskamy zdrowie i tak dalej. Zapraszam do gry!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   adamoto512
   Czas publikacji:
   czwartek, 26 lipca 2012 14:19
 • wtorek, 24 lipca 2012
  • Darmowe gry online

   Jeśli nie masz pomysłu jak spędzić deszczowe, letnie wieczory, jeśli zaczyna dopadać Cię nuda to jednym z ciekawych sposobów na zabicie czasu są darmowe gry online! Jeśli do tej pory nie miałeś, bądź nie miałaś okazji grać w gry przeglądarkowe to najwyższy czas by nadrobić zaległości.

   W sieci gracze niemal w każdym wieku znajdą coś dla siebie, a to głównie z powodu ilości tytułów które na dzień dzisiejszy możemy liczyć w dziesiątkach tysięcy. Istnieje cała masa kategorii gier przeznaczonych zarówno dla najmłodszych graczy, graczy nieco starszych, gier dla dziewczyn i dla chłopców.

   Do gier dziewczęcych z pewnością można zaliczyć najrozmaitsze ubieranki, gry makijażowe, gry polegające na pieczeniu ciast, gotowaniu, sprzątaniu - żeby wymienić tylko kilka z nich.

   Chłopcy z pewnością najbardziej lubują się w grach samochodowych, wojennych, grach akcji bądź pozycjach opartych na przygodach popularnych, kreskówkowych bohaterów takich jak Ben 10 czy Scooby Doo.

   Strony z grami ostatnimi czasy pojawiają się jak grzyby po deszczu. Kolejnym ciekawych gatunkiem są gry escape oraz gry oparte na fizyce świata. Silniki tych gier opierają się na grawitacji dzięki czemu wszystkie przedmioty oraz postaci podlegają typowym prawom fizyki. Niektóre z nich polegają na wykorzystaniu wyobraźni w rysowaniu linii, inne zaś wymagają rozwiązania jakiejś łamigłówki bądź problemu na każdym poziomie.

   Koniecznie spróbuj swoich sił a z pewnością gry online przypadną ci do gustu!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   adamoto512
   Czas publikacji:
   wtorek, 24 lipca 2012 12:14

Archiwum

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa