Wpis

czwartek, 26 lipca 2012

Gry Bejeweled

Czy są gry Bejeweled? Z pewnością gatunek jest dość dobrze znany w świecie miłośników gier online, szczególnie tych nieco starszych. Podobnie jak w innych kategoriach istnieją gry lepsze i gorsze, jednak czasami i tutaj trafiamy na prawdziwe perełki. Sama gra polega na szeregowaniu różnych obrazków w linie układające się pionowo bądź poziomo.

Zadaniem gracza jest układanie identycznych obrazków przynajmniej po trzy identyczne w jednej linii. Zazwyczaj taka akcja kończy się usunięciem danego rzędu i wsypaniem się w jego miejsce następnych, losowo wybranych obrazków. Bejeweled wzięło swoją nazwę od jednej z najpopularniejszych gier tego typu, w której zadanie polegało na szeregowaniu różnych cennych kryształów - rubinów, szmaragdów, diamentów - stąd nawiązanie do biżuterii.

Ostatnio w sieci zaczęły pojawiać się bardzo ciekawe wariacje tych gier które zostały rozbudowane dodatkowo o fabułę. W jednej z nich wcielamy się w postać kapitana pirackiego okrętu i wyruszamy na podbój mórz i oceanów. Oczywiście nie byłoby zabawy gdyby nie pojedynki które w tym przypadku przyjęły bardzo szczegółową formę. Układając w jednym rzędzie trzy miecze zaatakujemy przeciwnika, gdy ułożymy trzy flakony z lekami odzyskamy zdrowie i tak dalej. Zapraszam do gry!

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
adamoto512
Czas publikacji:
czwartek, 26 lipca 2012 14:19

Archiwum

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa